Armastuspettus 1

Urve ja Jack kohtusid Tinderis ja hakkasid suhtlema, hiljem suhtlesid nad WhatsAppi kaudu. Jack oli enda sõnul ühe salajase rahvusvahelise organisatsiooni töötaja, kes reisis töö tõttu palju ning suhtluse ajal sõitis parasjagu laevaga Amsterdamist Singapuri.

Igapäevane meeldiv kirjavahetus aitas kaasa soojade tunnete tekkimisele. Reisi ajal juhtus aga Jacki laevaga õnnetus: laeval läks midagi katki, mistõttu ei saanud see teekonda jätkata. Jack tellis koos laevameeskonnaga varuosa ja korraldas isegi tarne laevale, kuid kehva side tõttu ei saanud Jack tellitu eest makset teha. Seetõttu palus ta, et seda teeks Urve tema internetipangast, mille andmed ta saadab.

Kuigi Urve ei tundnud end arvutiasjades kuigi vilunult, oli ta ikkagi nõus. Jack saatis Urvele e-kirjaga lingi, mis pidi teda suunama Jacki panga kodulehele, ning kirjas olid ka vajalikud koodid. Urve proovis Jacki internetipanka sisse logida, kuid avanenud kodulehel oli teade, et tehnilise probleemi tõttu on maksete teostamine teadmata ajaks häiritud.

Lahendusena pakkus Jack, et laseb kanda raha Urve kontole, nii et naine saaks teha makse oma internetipangast. Peagi väitis Jack, et summa on Urve kontole kantud, kuid makse töötlemine võib võtta 3–4 tööpäeva.

Varuosa eest tuli aga tasuda kohe, sest laev ei saanud muidu oma teekonda jätkata. Urve oli nõus maksma arve oma raha eest, sest Jacki saadetud summa oleks niikuinii paari päeva pärast tema kontol.

Urve maksis varuosa eest 12 468 eurot arve alusel, mille Jack oli talle edastanud. Logistikaettevõte saatis aga teate, et lisaks tuleb tasuda tarne eest, ning saatis uue arve. Urvel selleks aga enam raha ei olnud, ning ta palus sõbrannalt kiiresti laenu. Urve tegi 2000-eurose makse Leedu panka, mille andmed ta väidetava logistikaettevõtte käest oma e-posti aadressile sai.

Jack oli iga päev väga mures, sest ta vastutas kogu meeskonna eest. Kui logistikaettevõte kinnitas makse kättesaamise ja varuosa kohaletoimetamise, tänas Jack Urvet ja ütles, et naine on kogu laevameeskonna päästja ning kui tänulik ta Urvele osutatud abi eest on. Loomulikult lubas Jack kõik tagasi maksta.

Kui varuosad oli tarnitud ja paigaldatud, selgus, et varuosa tuleb ka seadistada. Seegi oli tasuline teenus: 4785,74 eurot. Kuna Urvel oli juurdepääs Jacki internetipangale, palus mees uuesti proovida, kas nüüd on sealt võimalik makset teha. Panga kodulehel oli endiselt sama hoiatus: maksete tegemine on teadmata ajaks häiritud. Seega tegi Jack ettepaneku kasutada eelnevat skeemi: väidetavalt tegi keegi Urve kontole makse, mis pidi taas kord laekuma 3–4 tööpäeva jooksul. Kuna Urvel endal enam vaba raha ei olnud ja sõbrannalt ei tahtnud ka küsida, otsustas ta elus esimest korda kiirlaenu võtta. Urve võttis kiirlaenu ja sooritas makse Jack Mosese nimele Prantsusmaa panka.

Jacki saadetud raha ei jõudnud kunagi Urve kontole. Jackist pole Urve peale viimast ülekannet midagi kuulnud, sest mees lõpetas temaga igasuguse suhtluse. Urve jäi ilma säästudest ja maksab tagasi võetud laene.