Töökuulutuspettus

Kuna Pireti praegusest palgast ei piisanud, et hinnatõusuga toime tulla, otsustas ta endale lisatööd otsida. Ta külastas erinevaid töökuulutusi vahendavaid veebilehti ja leidis pakkumise, mis tundus talle sobivat. Peamiseks argumendiks oli tema jaoks see, et tööd sai teha endale sobival aja ja kodust. 

Piret võttis tööpakkujaga ühendust ning edasine suhtlus toimus eelkõige rakenduses WhatsApp. E-kirjaga saadeti tutvumiseks tööleping, kus oli ametinimetuseks märgitud tehingute töötlemise operaator, mis hõlmas maksete vahendamist Pireti isikliku konto kaudu. See tähendas, et Pireti kontole hakkavad toimuma laekumised ning tema peab teatud summad järgmisele kontole edasi kandma. Info kuhu ja mis summades vajalikke kanded teha tuleb, saab ta tööandja kontaktisikult.

Lepiti kokku, et Piret allkirjastab töölepingu ühes e-keskkonnas. Eelnevalt uuriti ka seda, mis pangas on Pireti konto, et saata link allkirjastamiskeskkonda sisenemiseks. Lingile vajutades avanes justkui internetipanka sisselogimise aken. Piret sisestas oma internetipanga tunnuse ja vajalikud kinnituskoodid, arvates, et selle toiminguga kinnitab ta töölepingu. Ei läinud pikalt, kui Piret märkas, et tema pangakontol toimuvad toimingud, mida tema ei ole teinud. Nüüd võttis Piret oma pangaga ühendust, et täpsemalt uurida, millega tegu.

Selgus, et naine oli väidetavalt töölepingut allkirjastades andnud petturitele ligipääsu oma internetipanka ning nemad toimetasid seal juba omatahtsi edasi.

Olukorda täpsemalt analüüsides selgus, et selle aluseks oli terve pettuste jadaga, mille vältel on Piret andnud petturitele ligipääsu oma internetipanka ning nõusoleku osaleda rahapesuskeemis, kuhu teda õnneks veel aktiivselt ei jõutud kaasata. Pettuse eesmärk oli vahendada makseid läbi Pireti isikliku konto. Tema kontole kantakse raha, mille päritolust ei olnud tal aimugi, rääkimata sellest, kellele summad edasi pidid liikuma.

Pireti juhtum lõppes väga õnnelikult. Ta ei olnud jõudnud veel väidetavat tööd tegema hakata ning pank sai kiiresti piirata tema internetipanga edasise väärkasutuse.